Menu witryny
Grafika losowa
| Uroczystość Przenajświętszej Trójcy 31 V-7 VI 2026 |
|
|
|
| Wpisany przez Ks. Proboszcz |
| sobota, 30 maja 2026 23:58 |
|
Uroczystość Najświętszej Trójcy – 31 maja 2026
W tygodniu: Niedziela – 31 V – Uroczystość Najświętszej Trójcy; albo: Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny (opuszcza się)
Poniedziałek – 1 VI – wsp. św. Justyna, męcz.
Wtorek – 2 VI – wsp. dow. śś. Marcelina i Piotra, męcz.
I Środa – 3 VI – wsp. śś. Karola Lwangi i Towarzyszy, męcz.
I Czwartek – 4 VI – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (z dawną oktawą BC)
I Piątek – 5 VI – wsp. św. Bonifacego, bpa i męcz.; albo: wotywa o NSPJ
I Sobota – 6 VI – wsp. dow. św. Norberta, bpa; albo: wotywa o NSNMP
I Niedziela – 7 VI – X Niedziela Zwykła w oktawie Bożego Ciała; albo: wsp. dow. bł. ks. Zbigniewa Strzałkowskiego, prezb. i męcz. (opuszcza się)
10. We wtorek 2 VI – Msza św. również o godz. 6:30.
11. W I środę 3 VI – Msza św. o 18:00 połączona z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy.
12. To także „dzień misyjny w parafii” – stąd modlitwa za misje i misjonarzy i składka na ten cel, także zmianka w Różach Misyjnych.
13. Z racji Mszy św. zamówionej za tydzień w środę 10 VI w oktawie Bożego Ciała, Róża Misyjna p.w. bł. ks. Michała Tomaszka i ks. Zbigniewa Strzałkowskiego, zel. Marii Rymanowicz dopiero wtedy będzie mieć swoją zmianę tajemnic, a nie w tę środę 3 VI.
14. W tę I środę od 17:30 możliwość spowiedzi św. przed Bożym Ciałem.
15. Jest to także dzień imienin ks. bpa Leszka Leszkiewicza – biskupa pomocniczego.
16. W I środę, w przededniu Bożego Ciała o godz. 14:00 sakramentalne małżeństwo zawrą Magdalena Kachniarz i Dominik Książek – małżeństwo to pobłogosławi kapłan pochodzący z rodziny, ks. Zbigniew Książek.
17. W tym roku w I czwartek miesiąca 4 VI przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Msze św. będą tylko dopołudnia o: 7:00 – 9:00 0 – oraz 10:30 (z Procesją Eucharystyczną); na „sumie” śpiewać będzie chór; nie ma już Mszy św. popołudniowej.
18. Przypominam, iż jest to święto obowiązkowe – opuszczenie w tym dniu Mszy św. jest grzechem ciężkim.
19. Można też w tym dniu zyskać odpust zupełny za pobożne i z powagą uczestnictwo w uroczystej procesji eucharystycznej.
20. Coroczna składka z Bożego Ciała przeznaczona jest w diecezji na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.
21. Jeszcze raz przypominam, iż w tym roku procesja o długości 2300 m wyruszy do Królowej Polskiej. Ze świątyni przejdziemy starą drogą na „Widacz” i „Hebdówkę”; I ołtarz po 1300 m koło Czesławy i Jacka Kachniarzów; II ołtarz po 400 m na „Pazganówce” koło Bożeny i Edwarda Homoncik; III ołtarz po przejściu obok posesji Justyny i Jarosława Groń po 500 m na „Michalikówce” koło Heleny i Krzysztofa Ptaszkowskich; IV ołtarz po 200 m koło Stanisławy i Kazimierza Bochenków na „Kamieńcach” i tam błogosławieństwo końcowe i zakończenie procesji.
22. Strażaków proszę o kierowanie ruchem i zabranie baldachimu. Zaś przedstawicieli wszystkich stanów i grup o zabranie feretronów.
23. Również proszę, by dzieci tradycyjnie w Boże Ciało i w czasie oktawy BC sypały kwiaty i dzwoniły dzwoneczkami.
24. Proszę też o skrzyknięcie się w sąsiedztwie dla wykonania tych czterech ołtarzy, jak również o przystrojenie domostw przy trasie procesji.
25. Nasz parafianin Krzysztof Groń, jak przez poprzednie lata, oferuje się darmowo przewieźć 2 autobusami starszych i kierowców na parking po auta.
26. Będzie też podstawiony mój bus dla załadunku i przewiezienia do kościoła paramentów liturgicznych – mężczyzn proszę o ich załadunek.
27. W związku z Uroczystością Bożego Ciała uczniowie kas VI i VII nie mają w bocznej kaplicy Adoracji IHS – natomiast wszyscy przychodzą na „sumę” o 10:30 i na procesję (lista zapisów będzie na stoliku koło chrzcielnicy).
28. Od piątku 5 VI do czwartku 11 VI przeżywać będziemy oktawę Bożego Ciała – procesje wokół świątyni w dni powszednie po Mszy św. o 18:00, zaś w niedzielę 7 VI po „sumie” o 10:30.
29. Podczas Mszy św. wotywnych w I czwartek oraz I piątek odpowiednio modlimy się: w I czwartek – o powołania kapłańskie i zakonne; w I piątek – za misje i misjonarzy oraz jako modlitwa wynagradzająca za grzechy świata.
30. W I piątek miesiąca 5 VI Msze św. rano o 6:30 z litanią do NSPJ – po Godzinie Miłosierdzia 15:00 (w kaplicy) – o 18:00 (z procesją BC).
31. W I piątek możliwość spowiedzi św. od godz. 17:00; natomiast w kaplicy bocznej jak zwykle w I piątek adoracja IHS od 13:30 do 22:00.
32. Do chorych ksiądz wikary udaje się w piątek o godz. 9:00.
33. Uczniowie klas VII przychodzą na Mszę św. o 18:00 i procesję eucharystyczną (zapisy u koleżanek z klasy).
34. W I sobotę 6 VI Msze św. o 6:30, 8:00 (z litaniami do MB) i wieczorem o 18:00 (z procesją w oktawie BC).
35. W I niedzielę czerwca (7VI) – Msze św. z Adoracją IHS o: 7:00 (ze zmianką w Różach Mężczyzn) – 9:00 –oraz o 10:30 z procesją w oktawie BC, a także w nowym kościele o 14:30 z Nieszporami Niedzielnymi (o 14:00 Nabożeństwo Czerwcowe).
36. Też w I niedzielę czerwca (7 VI) przypada „Dzień Dziękczynienia w Polsce”. O 19:00 w Mogilnie na placu przy kościele Koncert Uwielbienia.
37. Intencja do omodlenia na czerwiec – o promocję wartości poprzez sport: „Módlmy się, aby sport stał się narzędziem pokoju, spotkania i dialogu między kulturami, narodami oraz by promował takie wartości jak szacunek, solidarność i rozwój osobisty”.
38. Zapowiedzi przedślubne – drugie:
● Mateusz Wyszowski, zam. Królowa Górna; oraz: Marzena Ogorzałek, zam. Mszalnica.
● Jakub Jerzy Groń, zam. Królowa Polska; oraz: Kinga Małgorzata Poręba, zam. Królowa Górna.
● Patryk Marian Kaczmarczyk, Nowy Sącz; oraz: Justyna Ochwat, zam. Królowa Górna.
Jeśli ktoś zna jakiekolwiek przeszkody do zawarcia tych małżeństw, ma obowiązek sumienia zgłosić je w kancelarii parafialnej.
39. W piątek o 13:30 odbył się pogrzeb śp. Stanisława Gurby – zamówiono 24 intencje mszalne (22 indywidualne i 2 od uczestników pogrzebu).
40. Za tydzień w niedzielnych Godzinkach o NMP przewodniczyć będzie II „Róża rodziców modlących się za dzieci” p.w. JP II, zel. Katarzyny Gruca.
41. Terminy i godziny spotkań formacyjnych i zbiórek oraz prób różnych grup parafialnych w tym tygodniu:
● w środę 3 VI o 19:15 – trening LSO na orliku w KG
● w piątek 5 VI o 19:15 – spotkanie KSM (na starej plebanii)
● w sobotę 6 VI o 10:00 – wyjazd scholii dziecięco-młodzieżowej do Bobowej na lody, plac zabaw oraz modlitwa w kościele św. Zofii
● w sobotę 6 VI o 10:00 – spotkanie dziewcząt z DSM (II sala pod kościołem)
42. Dziękuję za sobotnią pracę od 7:00 na rzecz wspólnoty parafialnej dwom dziesiątkom – pracowało:
● 6 + 1 + 1 mężczyzn z grupy dziesiętnika Stanisława Lebdy. Wykonano prace: zdejmowania dachówki ze stodoły i przewóz na podbudowę chodników cmentarza i prace porządkowe. Pracowali: Stanisław Lebda (za niego Edward Michalik); Piotr Darowski; Paweł Potoniec; Przemysław Lebda (za niego Kamil Michalik); Marek Ślipek (za niego Andrzej Ptaszkowski); Dariusz Aleksandrowicz (za niego żona Jadwiga); Stanisław Książkiewicz (z dziesiątki Krzysztofa Ruszkowicza); Jan Kachniarz, nr 3 (z dziesiątki Kazimierza Bochenka), (za niego Michał Poręba; zamiast pracy złożyli: 200 zł Mariusz Grzyb; 100 zł Józef Kościółek (z dziesiątki Krzysztofa Ruszkowicza); 100 zł Józef Kiełbasa (z dziesiątki St-wa Karpiela).
● 5 kobiet z grupy dziesiętnika Krzysztofa Ruszkowicza. Wykonano prace: oplewiania iglaków nad pergolami i koło dolnego parkingu i obkładanie kompostem. Pracowały: Ewelina Książkiewicz; Dorota Szkaradek (za nią mąż Tadeusz); Ewelina Lebda (za nią Anna Michalik); Helena Wacławiak (za nią Miłosz Wysowski); Maria Lorek (za nią Oskar Wysowski); zamiast pracy złożyły: 100 zł Stanisława Ruszkowicz; 100 zł Marta Smólczyńska; 100 zł Helena Kościółek; 100 zł Anna Kocemba; 200 zł Jolanta Grzyb (z dziesiątki Stanisława Lebdy).
43. Na sobotę na 7:00 zapraszam do pracy dziesiątki:
● mężczyzn z grupy dziesiętnika Krzysztofa Ruszkowicza. Do wykonania będą prace: usuwania łat i desek ze stodoły i przewózki tychże desek.
● kobiety z grupy dziesiętnika Józefa Ziębca. Do wykonania będą prace: dalsze plewienie skarpy i czyszczenie z liści i zbierania kamyków.
44. Wydatki tego tygodnia: za internet w Orange; za przesył gazu w MyOrlen.
45. Kolejna bańka 5 litrowa drewnochronu oraz 2 lirowa i 1 litrowa. Olej napędowy + benzyna.
46. Za piasek i cement do prac kamieniarskich na cmentarzu w składzie budowlanym w KW (jak zwykle z rabatem).
47. Trzy pizze dla pracujących w sobotę + woda mineralna i kawa.
48. Do zapłacenia otrzymaliśmy rachunki za prąd w „Tauronie”: 346,82 zł + 220,08 zł + 48,90 zł.
49. Cały czas trwają prace renowacyjne w cerkwi (ekipa Kamila Janika z Krakowa) i prace przy bocznych chodnikach na cmentarzu (Janusz Gaborek).
50. Dzięki właścicielowi koparki Krzysztofowi Groniowi z KP i jej operatorowi Krzysztofowi Janusowi z M-Z za pogłębienie potoku na cmentarzu.
51. Dziękuję Krystynie i Janowi Michalikom za sfinansowanie preparatu, prace pielęgnacyjne i niszczenie chwastów na dolnym parkingu.
52. Dziękuję naszej parafiance za ofiarowanie parafii i posadzenie kwiatów na pniach przy „oczku wodnym” koło drogi.
53. Wikariusz dziękuje rodzicom ministrantów i lektorów za pomoc w przygotowaniu turnieju w piłkę nożną dla parafii: KG, NS-JP2 oraz Mogilno.
54. W weekend dziewczęta z naszej parafii: Karolina Krok, Anna Dziedziak i Oliwia Kruczek – uczestniczyły w dniach skupienia w Szynwałdzie. Tematem spotkania były słowa: „Siła wierności – historia proroka Daniela”.
55. W ramach Budżetu Obywatelskiego Orkiestra Dęta z Mystkowa 7 VI zbiera przed kościołem podpisy (z peselem) na poparcie swego projektu.
56. Dzięki za ofiarę 700 zł na sprzątanie i kwiaty 7 rodzinom z KG: Jan i Maria Trojan; Józef i Teresa Baran; Fabian Baran, Stanisław i Barbara Laskosz; Agnieszka i Stanisław Szczypuła; Stanisław i Anna Witek; Marek i Małgorzata Pierzga. Do sprzątania dokłada się 6 kolejnych rodzin z KG: Stanisława Wysowska; Jacek Wysowski; Piotr i Agnieszka Kruczek; Małgorzata, Robert Mikołajewscy; Alicja Gutowska; Karol i Magdalena Gutowscy; Jerzy i Maria Małysa.
57. W niedzielę 31 V zaprasza się młodzież oraz wszystkich chętnych na spotkanie z cyklu „Światłość w Ciemności” pod hasłem „Lśnij modlitwą”. Msza św. o godz. 19:30 w klasztorze sióstr Niepokalanek w N. Sączu. Po Mszy św. nabożeństwo majowe i spotkanie przy grillu.
58. W obecnym roku obchodzimy Jubileusz 200-lecia powstania Żywego Różańca, założonego w 1826 r. przez bł. Paulinę Jaricot. Główne obchody w Polsce odbędą się na Jasnej Górze 5 i 6 VI. Patrz: plakat w gablocie.
59. Na stoliku obok półek z gazetami nowy „Gość Niedzielny Ekstra”: o św. Piotrze i jego następcach (koszt 14 zł); są też o ST i NT i św. Franciszku.
60. Także tam dwumiesięcznik GN „Historia Kościoła” o męczeństwie kapłanów: „Zabić Księdza” (cena 14 zł).
61. Do nabycia na stoliku gazety: „Gość Niedzielny” (10 zł); „Niedziela” (12 zł); „Mały Gość Niedzielny (10 zł); „Promyczek Dobra” (10 zł); „Mały Promyczek Dobra” (10 zł); „Świat Misyjny” (4 zł); „Misje Dzisiaj” (5 zł); „Gość Niedzielny Extra” (14 zł); kwartalnik „Magazyn Niedzieli” (15 zł); oraz nowy dwumiesięcznik GN „Historia Kościoła” (14 zł). |
| Poprawiony: środa, 03 czerwca 2026 22:12 |


